Drukarnia offsetowa

Druk offsetowy

Druk offsetowy to tradycyjna technika druku, która jest niezwykle popularna. Wybierana najczęściej ze względów ekonomicznych, gdyż powyżej 250 sztuk nakładu, koszty druku offsetowego zmniejszają się i są bardziej opłacalne. Firmy wykorzystują tą technologię przy druku książek, gazet, ulotek oraz innych materiałów reklamowych, które są rozpowszechniane na szeroką skalę.

Technologia druku offsetowego jest przemysłową odmianą druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest na podłoże z płaskiej formy drukarskiej poprzez specjalny cylinder. Dlatego też nazywany jest drukiem bezpośrednim w przeciwieństwie do druku cyfrowego. Wyróżniamy dwa rodzaje druku offsetowego: arkuszowy i rolowy. W pierwszym przypadku farba offsetowa o dużej lepkości, jest przenoszona na arkusz, a następnie jest utrwalana poprzez wsiąkanie i polimeryzację.  Druk offsetowy zwojowy polega na przenoszeniu farby na wstęgi na dwa sposoby: na gorąco, czyli   farba wsiąka, a potem odparowuje w wysokich temperaturach, a także na zimno: farba utrwala się tylko poprzez wsiąkanie w papier. 

Druk offsetowy oferuje szeroki wybór kolorów, w tym srebro i złoto. Najczęściej stosowane w druku offsetowym są farby CMYK-owe , czyli: Cyan, Magenta, Yellow, Black. Istnieje możliwość wydruku w innym kolorze, które uzyskuje się poprzez mieszanie barw. Nie zawsze jednak udaje się uzyskać idealny odcień. Mają na to wpływ na przykład podłoże wydruku, grubość położenia farby, lakierowanie wydruku czy oświetlenie. Druk offsetowy jest możliwy na różnego typu podłożach. Oprócz papieru, istnieje możliwość wydruku offsetowego na innych, nietypowych podłożach, na przykład gruby karton czy papier samoprzylepny.

Przy druku offsetowym trzeba uważać na wszelkie błędy, gdyż nie pozwala on na dokonywanie poprawek i zmian po rozpoczęciu druku. Wydruki offsetowe są wysokiej jakości i dobrze odwzorowują nawet najmniejsze elementy.

Ad-visions proponuje wydruki offsetowe materiałów reklamowych, które pozwolą zaistnieć Twojej firmie na rynku. Ulotki, plakaty, wizytówki czy broszury zaprojektujemy i wydrukujemy, tak aby Twoja marka prezentowała się w sposób profesjonalny, co jest wyjątkowo ważne przy drukach wysokonakładowych. Jeśli reklama ma dotrzeć do masowego odbiorcy, powinna być wykonana rzetelnie, tylko wtedy pozytywnie wpłynie na wizerunek. Dlatego powinieneś skontaktować się z nami, a my pomożemy Ci wydrukować Twoją reklamę w najwyższej jakości.